یکی از مهم ترین نکات در ارائه و فروش یک استند نمایشگاهی، طرح زیبای بنر است. یک طرح زیبا، نقش موثری جلب توجه  و افزایش فروش دارد. در ادامه به آموزش طراحی استند ایکس و نحوه طراحی بنر توسط نرم افزار های گرافیکی خواهیم پرداخت. 

آموزش طراحی استند ایکس ; در طراحی یک بنر چه نکاتی را رعایت کنیم؟

طراحی بنر استند، یکی از مهم ترین کارهایی است که بایستی با سلیقه انجام شود تا رضایت مصرف کنندگان را جلب کند. طراحی یک بنر، از طریق نرم افزارهای گرافیکی همچون فتوشاپ و نرم افزارهای مشابه آن صورت می گیرد.

برای اینکه یک استند نمایشگاهی، بتواند به خوبی در معرض بازدید کنندگان قرار بگیرد، باید طراحی آن ها به گونه ای باشد که بیشترین تاثیر را بر مخاطبین بگذارند. از این رو ما در ادامه چند نکته در رابطه با طراحی اصولی استند ها بیان می کنیم:

طراحی استند ایکس
طراحی استند ایکس
 

نحوه کاربرد رنگ ها در آموزش طراحی استند ایکس

از لحاظ روانشناسی، همواره رنگ های دلنواز و جذاب این توانایی را داشته تا نگاه مخاطبها را به خود خیره سازند. همان طور که می دانید رنگ ها در تبلیغات بصری، تاثیر به سزایی داشته و هر فرد بایستی با توجه به نوع شغلی خود و مخاطبین هدف از رنگ های مناسبی برای تبلیغات استفاده نماید.

مثال رایج در این زمینه، روانشناسی رنگ هاست. برای تبلیغ در یک نمایشگاه مواد خوراکی، رنگ های قرمز و نارنجی بیشترین تاثیر را خواهند گذاشت. بنابراین در این مقاله آموزش طراحی استند ایکس این نکته را به شما یادآوری می‌کنیم که بهتر است در طراحی استند ایکس از رنگ های ملایم تر و در عین حال جذاب تری استفاده شود.

آنلاین سفارش دهید : چاپ استند ایکس

نوآوری در طراحی استند ایکس

همواره خلاقیت، امری موثر در جلب نظر افراد بوده است. یکی از راه هایی که باعث می شود تبلیغات اثرگذار شما در میان تبلیغات مشاغل های دیگر دیده شود متفاوت بودن آن است. لذا شما بایستی سعی کنید برای جذب دیدگاه مخاطب به کار خود تنوع داده و با انتقال حس مثبت به مخاطبین بیشترین تاثیر را بر روی آن ها بگذارید.

طراحی شما باید دارای خلاقیت و حرفی نو بوده تا به طور اصولی مراجعه کنندگان حاضر در نمایشگاه را به طرف غرفه خود بکشانید.

به کار گیری تصاویری زیبا در استند ایکس

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در یک استند نمایشگاهی استفاده از عکس هایی با کیفیت، زیبا و محبوب است که معرف شغل شما باشد. تصاویری باکیفیت و منحصر به فرد از محصولات خود تهیه نموده و از آن ها در استند خود استفاده نمایید.

استند ایکس
استند ایکس

اثر گذاری بر روی مخاطب به کمک شعار و یا متن تبلیغاتی

با توجه به انعکاس متن موجود در سطح یک بنر، می توان یک شعار تبلیغاتی مناسب و اثر بخش برای برند خود تهیه نموده و آن را با فونتی زیبا بر روی استند خود بیاورید. در این باره، هیچ وقت از اثرات موثر واژه ها و جملات غافل نشوید.

لوگو یا آرمی از برند خود

لوگوی هر برند، شناسنامه آن برند است. بنابراین با در نظرگیری یک لوگو برای برند خود، باعث خواهید شد خیلی سریعتر خود را معرفی کرده و حرفه ای تر به نظر برسید. لوگو برند خود را در اندازه مطلوب و در جایی مناسبی از استند قرار داده تا به خوبی دیده شود.

طراحی منظم و زیبا برای بنر استند ایکس

توجه به نظم در طراحی بسیار اهمیت دارد. به گونه ای که چنانچه طرح، از هارمونی و الگوریتم مشخصی پیروی نکند، بیننده دچار سردر گمی خواهد شد. بی شک وقتی که یک پروژه از نظمی خاص پیروی کند، زیبایی بسیاری پیدا خواهد کرد. لذا حتما در کنار زیبایی به منظم بودن طرح های به کار رفته روی استند نیز توجه داشته باشید. چرا که یکی از ارکان زیبایی، نظم می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *