قوانین عمومی

هدف ما در چاپ برف ارائه محصول چاپی با بهترین کیفیت است. اگرچه نظارت ما در فرایند چاپ، جهت کسب کیفیت مطلوب، دارای اهمیت است، اما کیفیت فایلی که شما در وب سایت چاپ برف بارگذاری (Upload) می‌کنید نیز به همان اندازه مهم و حساس می‌باشد. زیرا علی رغم استفاده از بهترین دستگاه‌های چاپ و دقیق‌ترین و کاملترین نظارت بر فرایند چاپ، اگر فایل ارسالی شما دارای کیفیت مناسبی نباشد، محصول نهایی نیز از کیفیت مطلوب برخوردار نخواهد شد. لذا توصیه ما به شما این است، مواردی که در ادامه توضیح داده شده است را به دقت مطالعه نموده و در فایل ارسالی خود مد نظر قرار داده و رعایت نمایید.

 1) ابعاد فایل

چنانچه با چاپ آشنایی داشته باشید، می‌دانید که هر یک از محصولات چاپی دارای ابعاد و اندازه‌های مختلفی می‌باشند. ما در چاپ برف تلاش کرده‌ایم، ابعاد محصولات را با بیشترین کاربرد ممکن انتخاب نماییم. آنچه که شما باید انجام دهید، ارسال فایلی هماهنگ با اندازه‌های استاندارد تعریف شده در سایت ما می‌باشد. اگر قصد چاپ در سایز غیر استاندار را دارید جهت راهنمایی ارسال فایل با مجموعه تماس حاص فرمایید.

 

 2) وضوح فایل و یا Resolution

فایل‌های خود را با سایز اصلی و وضوح ( Resolution 150 dpi ) طراحی نمایید. اگر فایل خود را با وضوح پایین‌تر طراحی كنید، اگرچه ممکن است طرح شما در كامپیوتر خوب به نظر برسد ولی در چاپ، كیفیت كار نامطلوب خواهد بود. معمولاً بنر و محصولات فضای خارجی در سایزهای بزرگ چاپ می‌شوند و از فاصله دورتر مشاهده می‌شوند. به همین دلیل، سایز فونت‌های آنها بسیار بزرگتر از فایل‌های چاپ افست انتخاب می‌شوند. به همین دلیل، در اینگونه محصولات، نیازی نیست طراحی با وضوح 300dpi انجام شود. در فایل‌هایی كه برای محصولات فضای خارجی(Outdoor) انجام می‌شود، وضوح 150dpi کافی می‌باشد. توجه داشته باشید كه از ابتدای طراحی، وضوح تصویر (Resolution) خود را درست تنظیم كرده زیرا در غیر این صورت و در صورتی که در انتهای كار وضوح تصویر را بالا ببرید، این کار تاثیری در افزایش کیفیت فایل نخواهد داشت و در هنگام چاپ از کیفیت مطلوب برخوردار نخواهد شد.

 

 3) چیدمان


تصاویر، لوگو و متن در فایل شما باید به گونه ای قرار گیرد که هنگام بُرش در چاپخانه هیچ آسیبی به آن‌ها وارد نشود. به همین دلیل باید طرح را به نحوی در فایل خود قرار دهید که تصاویر، متون و لوگو از خطوط فاصله مشخصی داشته باشند، در بیشتر موارد رعایت فاصله 2 سانتیمتر الزامی می‌باشد و در بعضی محصولات اندازه‌های دیگری را باید رعایت کنید. اما حتما به خاطر داشته باشید که رنگ پس‌زمینه را از هر طرف تا انتهای طرح‌تان ادامه دهید. چنانچه فایل خود را از ابتدا در ابعاد مشخص شده ما طراحی نمایید، دیگر مجبور نخواهید بود که در انتها ابعاد فایل خود را جهت هماهنگی با این اندازه‌ها تغییر دهید.

 

4) حالت‌های رنگی Color Modes

اشتباه بسیاری از طراحان مبتدی، استفاده نامناسب از مودهای رنگی می‌باشد. RGB یک سیستم رنگی است که در صفحات نمایش الکترونیکی، مانیتورها، تبلت ها و گوشی های هوشمند مورد استفاده قرار می‌گیرد. منظور از رنگ های قرمز، سبز و آبی در ساختار RGB در واقع میزان نوری است که بر حسب نوع رنگ در تصویر نمایشگر نشان داده می‌شود. با این سه رنگ اصلی می‌توان میلیون‌ها ترکیب رنگی جدید ایجاد کرد. اشتباه زمانی اتفاق می‌افتد که در طراحی محصولات چاپی از سیستم رنگی RGB استفاده می‌شود. زیرا، این سیستم رنگی در صنعت چاپ مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. CMYK سیستم رنگی است که از جوهرهای فیروزه‌ای، سرخابی، زرد و سیاه برای چاپ استفاده می‌کند. در این سیستم با افزایش جوهر به ترکیب رنگ تیره‌تر می‌رسید. طیف رنگ‌هایی که در سیستم RGB تولید می‌شود بسیار گسترده‌تر از طیف رنگ‌های جوهری است. بنابراین برنامه‌های طراحی، حالت خاصی از CMYK را در اختیار طراح قرار داده‌اند تا بتواند پیش نمایشی از چاپ نهایی را داشته باشد. عدم انتخاب حالت رنگی CMYK و به جای آن استفاده از RGB در طراحی، انتخاب رنگ‌هایی را سبب می‌شود که در چاپ امکان تولید نخواهند داشت. لذا، توصیه ما به شما این است که حتما فایل خود را در رایانه با رنگ بندی CMYK تهیه و مشاهده کنید تا کمترین تفاوت ممکن را با محصول چاپی نهایی داشته باشد.

 

 5) فرمت فایل‌ها در چاپ برف

شما می‌توانید فایل‌های خود را در فرمت‌های JPEG و TIFF برای ما ارسال کنید. اما توصیه ما ارسال فایل با فرمت JPEG می‌باشد. این فرمت مناسب‌ترین ساختار برای چاپخانه و جلوگیری از تغییرات ناخواسته می‌باشد. در این ساختار کیفیت تصاویر حفظ شده و نوشته‌ها نیز خوانایی، وضوح و کیفیت خود را از دست نمی‌دهند. همچنین کنترل کیفیت توسط ما نیز به نحو بسیار بهتری انجام می‌شود. بنابراین بهتر است که فایل خود را به صورت JPEG خروجی بگیرید و برای ما بفرستید.

 

 6) کیفیت مطلوب تصویر

 اگر تصویری که در چاپ برف بارگذاری (Upload) می‌کنید دارای کیفیت مطلوبی نباشد، مطمئنا محصول نهایی هم کیفیت خوبی نخواهد داشت. بنابراین، لطفا دقت کنید که تصویرتان پیکسل پیکسل، تار و یا دارای گوشه های دندانه‌دار نباشد. چاپ برف در قبال کیفیت پایین محصول نهایی که به دلیل کیفیت پایین تصویر بارگذاری شده شما ایجاد شده باشد، مسئولیتی ندارد.

 

7) تک لایه بودن تصویر

اگر تصویری که در سایت چاپ برف بارگذاری (upload) می کنید لایه باز باشند علاوه بر اینکه ممکن است فایل دچار خطای چاپی گردد ، بارگذاری فایل (upload) دچار مشکل میگردد. 

چنانچه موارد فوق را در مورد فایل خود رعایت کرده‌اید، می توانید با خیال راحت آن را در چاپ برف بارگذاری (Upload) کنید .

 

مشتریان گرامی قبل از شروع به نکات زیر توجه فرمایید:

1- مجموعه تعهدی در قبال حذف فاکتور های ثبت شده نخواهد داشت . قبل از ثبت فاکتور و پرداخت نهايي فايل خود را بررسي کنيد ( به لحاظ سايز ، تعداد  ، مبلغ ، سرعت چاپ ، لول چاپی و …)

2 – مجاز بودن سفارشات ارسالي ( به صورت حضوری و يا اینترنتي ) طبق قوانين وزارت ارشاد اسلامي الزاميست.

3 – اگر سفارشاتي که ممنوعيت چاپي دارند مانند ( تصاوير بانوان ( چهره يا اندام )، طرح های ورق های بازی يا مشابه آن، شرکت های هرمي و … توسط شما ثبت شود و درصورتي که از چشم متصدی کنترل مجتمع چاپ برف دور بماند و وارد پرسه چاپي شود اين سفارش ها توسط مجتمع امحاء خواهد شد و غير از هزينه سفارش ، کليه مسئوليت این امر، اعم از جريمه های نقدی و کيفری به عهده سفارش دهنده مي باشد، لذا در هنگام ثبت سفارش خود، اين مهم را در نظر بگيريد .

 4- در صورتيکه به هر گونه خطا برخورد کرديد ، مراتب را به تلگرام های پشتيباني زير و يا از طريق تماس تلفني به اطلاع ما برسانيد.

5- هرگونه غلط املایی به عهده خود مشتری بود و در زمان تایید طراحی به دقت فایل خود را چک کنید