اگر عاشق تابلو عکاسی و یا چاپ تصاویر روی تخته شاسی باشید، قطعا بحث چیدمان قاب عکس هم برایتان مطرح بوده است. چیدمان شاسی روی دیوار یکی از مهم‌ترین مسائلی است که می‌تواند طراحی فضای داخلی‌تان را بسیار زیباتر کند. اما شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید که چیدمان شاسی روی دیوار دقیقا باید به چه شکل باشد؟‌

برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که طریقه نصب عکس شاسی روی دیوار می‌تواند کاملا متفاوت بوده و بستگی به عوامل مختلفی داشته باشد.

اگر شما هم قصد دارید بیشتر در این بار بدانید، حتما تا آخر این مطلب همراه ما باشید.

موارد تاثیر گذار روی چیدمان شاسی روی دیوار

در واقع همه چیز به تاریخچه صنعت چاپ باز می‌گردد! زمانی که برای اولین بار بحث چاپ مطرح شده و به سرعت پیشرفت کرد. تا جایی که امروزه می‌توانیم تصاویر بسیار زیبایی را روی تخته‌ شاسی، بوم و… چاپ کنیم. امروزه افراد زیادی تصاویر خود را به یکی از روش‌های ذکر شده چاپ کرده و روی دیوار خانه و یا محل کارشان نصب می‌کنند.

اما بحث طراحی داخلی محیطتان، پر یا خالی بودن دیوار و… می‌تواند تاثیر بسزایی روی نحوه چیدمان شاسی روی دیوار داشته باشد. به همین دلیل ما چند روش کلی را در اینجا برایتان معرفی خواهیم کرد تا بتوانید بهترین چیدمان شاسی روی دیوار محیط داخلی‌تان را داشته باشید.

بیشتر بخوانید: چاپ عکس روی شاسی

چیدمان عمودی؛ ساده و بسیار جذاب

شاید شما هم این جمله را شنیده باشید که نبوغ در سادگی است. در واقع هر چیزی که ساده باشد، زیبایی بیشتری هم دارد. یکی از این موارد چیدمان شاسی روی دیوار به صورت عمودی است.

چینش قاب روی دیوار بصورت عمودی
چینش قاب روی دیوار بصورت عمودی

اگر دو یا سه عکس شاسی دارید، می‌توانید آن‌ها را به شکل عمودی روی یکدیگر نصب کنید. این روش می‌تواند برای برخی ستون‌ها یا برآمدگی‌ها خانه بسیار جذاب باشد. قطعا داخل خانه شما هم ستون و یا فضایی وجود دارد که از دیوارهای دیگر مجزا شده است. چنین جایی می‌تواند بهترین محیط برای چیدمان شاسی روی دیوار به صورت عمودی باشد.

چیدمان به شکل قلب؛ عاشقانه و زیبا

اگر تازه ازدواج کرده‌اید و یا همچنان زندگی عاشقانه‌ زندگی می‌کنید، ممکن است عکس‌های زیاد دو نفره با همسرتان داشته باشید که دلتان بخواهد به بهترین شکل ممکن، آن‌ها را روی دیوار خانه‌تان نصب کنید. یکی از بهترین روش‌ّها برای این کار، چیدمان به شکل قلب است.

چیدمان تخته شاسی به شکل قلب
چیدمان تخته شاسی به شکل قلب

بدین شکل که تمام تصاویرتان را به صورت یک قلب بزرگ، روی دیوارتان نصب کنید. بسیاری از افراد داخل شکل قلب را فقط با یک تصویر اصلی پر کرده و برخی دیگر همه جای شکل قلب را پر از عکس می‌کنند. برای این کار شما نیاز به یک دیوار خالی و بزرگ خواهید داشت تا بتوانید چیدمان شاسی روی دیوار را به شکل قلب دربیاورید.

چیدمان مستطیل شکل

یکی دیگر از روش‌های چیدمان شاسی روی دیوار، به شکل مستطیلی است. یعنی ممکن است بخشی از دیوار خانه‌تان خالی بوده و بهترین فضا برای چیدمان شاسی روی دیوار به شکل مستطیل باشد.

چینش تخته شاسی روی دیوار
چینش تخته شاسی روی دیوار

بدین منظور که جای خالی دیوار کاملا مستطیل شکل بوده و این امکان را برایتان فراهم کند تا چیدمان شاسی روی دیوار را به همان شکل انجام دهید. در چنین شرایطی، می‌توانید عکس‌های تخته شاسی‌تان را به صورت مستطیلی بچینید. حالا ممکن است این مستطیل به شکل عمودی و یا افقی باشد که کاملا بستگی به دیوار محیط داخلی‌تان خواهد داشت.

چیدمان بر اساس ترکیب بندی

شاید شما هم کمپوزیسیون یا ترکیب‌بندی را در عکاسی و یا نقاشی شنیده باشید. چیزی که از لحاظ بصری می‌تواند یک اثر هنری را بسیار جذاب‌تر کند. در واقع جهان پیرامون ما بدون ترکیب‌بندی بی‌معنا خواهد بود.

شاسی روی دیوار به شکل مربع e1648249124327

جالب است بدانید که طبیعت پیرامونمان پر از ترکیب‌بندی‌های منظم و جذاب است. حتی ممکن است بسیاری از ترکیب‌بندی‌ها در حین نامنظم بودنشان، یک نظم خاصی داشته باشند. در مورد چیدمان شاسی روی دیوار بر این اساس هم قضیه کاملا صادق است. بدین معنا که شما باید عکس‌های شاسی خود را با قرار دادن هوشمندانه در کنار هم تنظیم کنید. این چیدمان می‌تواند ظاهر نامنظم بوده اما در کنار عکس‌ّهای دیگر یک نظم جالب و زیبا داشته باشد.

چیدمان مربعی شکل

گاهی اوقات ممکن است تعداد 4 عکس شاسی کاملا هم‌اندازه داشته باشید و ندانید که باید چیدمان شاسی روی دیوار را چگونه انجام دهید. در چنین شرایطی بهترین گزینه چیدمان به روش مربعی است. بدین شکل که دو تصویر را روی یکدیگر نصب کرده و دو عکس تخته شاسی را هم به همان ترتیب، روبه‌رو تصاویر دیگر قرار دهید.

در چنین شرایطی شما یک مربع بزرگ خواهید داشت که نمای دیوارتان را بسیار جذاب‌تر خواهد کرد. چنین طرحی هم دقیقا بستگی به دیوار محیط داخلی‌تان خواهد داشت. شما باید سعی کنید دیواری را انتخاب کنید که چنین فضایی را داشته باشد و تعادل بصری محیط  داخلی‌تان را به هم نزند.

مثلا اگر روی دیوار تابلوهای دیگری هم داشته باشید، ممکن است چنین چیدمانی چندان جذاب به نظر نرسد.

همین الان سفارش دهید>>> چاپ عکس روی تخته شاسی

از خلاقیت خودتان استفاده کنید

این موضوع را به خاطر داشته باشید که قرار است شما از تماشای عکس‌های تخته شاسی روی دیوار محیط داخلی‌تان لذت ببرید. پس در نتیجه، همه چیز باید از فیلتر علاقه‌ و پسند شما عبور کند.

در نتیجه، سعی کنید تمام روش‌هایی که در اینجا معرفی کردیم را امتحان کرده و سپس از خلاقیت خودتان هم استفاده کنید. برای مثال، ممکن است بخواهید از چند روش ترکیبی استفاده کرده و یا حتی زاویه برخی از عکس‌ها را کج کنید. اگر احساس می‌کنید تمام تصاویر بر اساس خلاقیت خودتان جذاب‌تر می‌شوند، حتما همان کار را انجام دهید. شما همچنین می‌توانید از یک دوست خوش‌ذوق و یا هنرمند هم برای این کار مشورت و یا کمک بگیرید.

خلاقیت در چیدمان تخته شاسی
خلاقیت در چیدمان تخته شاسی

کلام آخر

ما در اینجا سعی کردیم چیدمان شاسی روی دیوار را برایتان توضیح داده و شما را با چند روش رایج و بسیار جذاب آن آشنا کنیم. همان‌طور که اشاره کردیم، بحث چیدمان شاسی روی دیوار کاملا سلیقه‌ای بوده و می‌تواند در تمام افراد کاملا متفاوت باشد.

برای مثال، ممکن است شما از روش افقی و فردی دیگر از سبک مستطیلی استقبال کند. شما می‌توانید روش‌های مختلف فوق را برای چیدمان شاسی روی دیوارتان امتحان کرده و گزینه‌ای که بیشتر مورد پسندتان است را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *